Bewust Veilig-dag en kwartaalborrel
Op woensdag 25 maart sloten we met onze jaarlijkse veiligheidsbijeenkomst opnieuw aan bij de actiedag Bewust Veilig van Bouwend Nederland. Een middag die volledig in het teken stond van veilig werken, bewust gedrag en het gesprek daarover met elkaar.
Voor deze bijeenkomst waren alle collega’s uitgenodigd die in het bezit zijn van een VCA-diploma. Daarmee was het niet alleen een waardevol moment om kennis op te frissen, maar vooral ook om samen stil te staan bij een onderwerp dat elke werkdag aandacht vraagt. Veilig gedrag werkt immers elke dag.
Het programma bestond uit twee onderdelen. We begonnen met een pubquiz waarin verschillende actuele veiligheidsthema’s aan bod kwamen. In groepjes van vijf personen werd fanatiek gestreden om de titel ‘beste van de dag’. De vragen zorgden voor competitie, maar ook voor bewustwording. De antwoorden werden nader toegelicht door een veiligheidskundige, waardoor er direct ruimte was voor verdieping en herkenbare voorbeelden uit de praktijk.
Daarna volgde een interactieve workshop over veilig werken en gedrag. Aan de hand van vragen en gesprekken met het publiek werd stilgestaan bij hoe we veilig werken zelf ervaren en in hoeverre we daar invloed op kunnen uitoefenen. Juist die wisselwerking maakte dit onderdeel waardevol. Veiligheid zit niet alleen in regels en procedures, maar ook in houding, aanspreekbaarheid en het maken van bewuste keuzes in het dagelijks werk.
Aan deze leerzame middag werd ook van buitenaf een waardevolle bijdrage geleverd. Veiligheidscoach Rick van der Heide van Connect4MoreSafety bracht zijn expertise in, Esmee Sijnesael begeleidde de middag als dagvoorzitter en quizleider, en veiligheidskundige Johan Ros zorgde voor inhoudelijke verdieping en toelichting.
Na een middag vol aandacht voor bewust veilig werken, sloten we af met de kwartaalborrel voor al onze medewerkers. Een mooi moment om elkaar in een andere setting te ontmoeten, na te praten en samen de week af te ronden. Want naast vakmanschap en verantwoordelijkheid is ook verbinding een belangrijk onderdeel van hoe we bij Fraanje samenwerken.
Natuurlijk ontbrak het ook dit keer niet aan iets lekkers. De drankjes werden verzorgd door De Goede Verwachting, Turks&Zo en Levy’s Foodtrucks zorgde voor lekkers. Zo kreeg de middag een passende afsluiting: eerst samen leren, daarna samen ontspannen.